
2017. március 12. – tavaszi fáradtság ellen…
Tippjeim tavaszi fáradtság, illetve meghűlés esetén…
A tegnapi iskolanapom nagyon fárasztó volt, nehezen is ébredtem, égtek a szemeim és még sorolhatnám, mennyi bajom volt. A héten már éreztem, hogy megjött a tavasz, magával hozva a tavaszi fáradtságot, amit minden évben meg szoktam érezni; így valahol nem ért váratlanul, hogy ma reggel másra sem vágytam, minthogy itthon maradhassak az ágyban. Fejfájással és torokfájással ébredtem ráadásul, így eszembe sem jutott a mozgás. Jól tudtam, ez minek a jele: kimerült a szervezetem. A babavárás is biztosan közrejátszik, hiszen nem kevés energiát igényel a testnek felépíteni egy másik, önálló testet, ráadásul lassan a harmadik trimeszterbe érek, amikor is a babák egyik pillanatról a másikra képesek óriásit változni. A feladat tehát ilyenkor nagyon egyszerű: vissza kell tölteni a testet megfelelő tápanyagokkal, vitaminokkal és sok-sok pihenéssel. Én ilyenkor a következőket fogyasztom:
- Gyümölcsök: Bár a cukortartalmuk miatt nem fogyasztok sok gyümölcsöt (puffadást okoznak nálam), ilyenkor mégis ráveszem magam, hiszen a legjobb vitaminforrás a szervezet számára.
- Vitaminok: A C-vitamin, a D-vitamin és a magnézium pótlása a legfontosabb. Ezeket egyébként is szedem minden nap, a fáradtabb, betegesebb napokon azonban duplájára növelem a beviteli mennyiséget. A D-vitamin köztudottan segíti az immunrendszer feltuningolását, a C-vitamin pedig lerövidíti a betegség időtartamát. A magnézium javítja a közérzetet, így segítve át minket a tavaszi, fáradt napokon. Grapefruit mag cseppeket is iszom minden nap, ezzel is támogatva az immunrendszerem megfelelő működését.
- Gyömbértea: Erősíti az immunrendszert és szerepet játszik a vírusok elpusztításában. Elkészítése kicsit macerásabb, mint a hagyományos teák esetében, ugyanis a gyömbért meg kell pucolni, majd vékony szeletekre vágni. A forrásban lévő vízbe kell tenni, majd 5 percig forralni. Ezután még 15 percet hagyni kell a vízben, majd a gyömbérszeleteket ki kell venni a vízből, mivel ha benne hagyjuk, csípős lesz a tea. Ezután ízesíthetjük citrommal és mézzel.
- Hársfatea: Amikor legyengül a szervezetem, általában a torkomon érzem meg először, ezért hársfateát fogyasztok. A hársfateát a legtöbben a téli megfázások alkalmával kortyolgatják nátha, megfázás, orrdugulás esetén, mivel kiváló gyulladáscsökkentő és nyákoldó hatással rendelkezik. Minthogy antioxidáns hatású flavonoidokat is tartalmaz, jó hatással van immunrendszerünkre és a szívműködésre. Enyhe vizelethajtó és méregtelenítő hatással rendelkezik.
- Bodzatea: Erősíti az immunrendszert, elűzi a bélférgeket, segít az elhízás elleni küzdelemben is, de a bodzateás, illetve tinktúrás borogatás segít megszabadulni a narancsbőrtől is.
- Kakukkfűtea: Nagyon jó fertőtlenítő gyógytea készíthető belőle, mely megvéd a betegségektől, meghosszabbítja a sejtek életét, erősíti immunrendszerünket. Újabban vírusos betegségekre javasolják. A nők növényének is nevezik, mert megszünteti a vérzési rendellenességeket és a görcsöket. Éjszakai alvópárnában megszünteti az alvási panaszokat. Depresszióra, fáradtságra tonizáló hatása miatt javallt. Étvágyjavító, puffadást szüntet, segíti az emésztést.
No Comments